کشف آسیب‌پذیری برنامه‌ها به روش فازینگ

در جوامع امروزي، تلاش براي بهبود وضعيت كنوني (در هر زمان و مكان و هر موقعيتي) به يك اصل تبديل شده است. در واقع يكي از اصول مهم در تمامي سطوح و گرايشهاي كليه استانداردها، در پيش گرفتن فرآيندهايي است كه بهبود وضعيت را در پي داشته باشد. بخصوص اين امر در تكنولوژي اطلاعات يكي از اصول تخطي ناپذير و غير قابل اجتناب است. حال اگر وارد حيطه شبكه‌هاي كامپيوتر و نيز نرم افزارهاي گوناگون شويم، بايد براي اين فرآيند، راههاي متناسب با آن را در اتخاذ كنيم. يكي از عمومي ترين و مهمترين اي راه حل‌ها در اين بخش ، استفاده از فرآيند تست نفوذ است.
نفوذ كردن به شبكه هاي كامپيوتري و دسترسي به منابع يك شبكه، در حالت معمول، امري غير قانوني تلقي مي شود. اما يك متخصص امنيت، با بستن قراردادي با صاحبان و مديران شبكه و يا يك نرم افزار، علاوه بر قانوني كردن آن، نتايج آن را به نفع شما باز مي گرداند. او از ديد يك هكر به برنامه يا شبكه شما نگريسته و تلاش مي كند تا كليه مشكلات و شكافهاي امنيتي آن را شناسايي و به شما ارائه دهد. بدين وسيله، شما با رفع اين معايب، علاوه بر بالابردن ميزان امنيت سرويس‌هاي خود و جلب رضايت بيشتر مشتريان، راه را بر نفوذگران مخرب سد مي كنيد.
فازینگ و تشخیص آسیب پذیری ها به عقیده بسیاری از کارشناسان امنیت ، همانند خونی است که در رگهای امنیت در گردش است . امروزه استفاده از تکنيک هاي فازينگ يکي از مهمترين روش ها براي تست امنيت سيستم هاي کامپيوتري و مخصوصا برنامه هاي تحت وب مي باشد.

محتویات تحقیق
آسیب‌ پذیری چیست؟

تست نفوذ چیست

تعریف فازینگ و کاربردهای آن
انواع فازر
مزایا و معایب فازینگ
مراحل کار فازینگ
دسته بندی ابزارهای فازینگ

مشخصات تحقیق
تعداد صفحات: 33
قالب بندی: PDF
بها : 30000ریال