امنیت در ارتباط نور مرئی

ارتباطات نوری بی سیم می‌تواند نقش مهمی در آینده شبکه‌های ارتباطی ایفا نماید. نور مادون قرمز در حال حاضر در ارتباطات کنترل از راه دور ، شبکه‌های داخلی بی سیم و ارتباط بین ساختمان ها استفاده شده است . همچین از ال‌ئی‌دی های نور مرئی در خانه ها ، دفاتر و مکانهای عمومی استفاده شده است، نور می تواند به عنوان قابلیتی کارامد برای انتقال داده استفاده شود.
یکی از ویژگی‌هایی که در آن تکنیک‌های VLC، برتر از ارتباطات مبتنی بر رادیویی سنتی است، امنیت است.
جهت گیری و عدم نفوذ پذیری بالای سیگنال‌های نوری به عنوان یک روش مطمئن برای انتقال داده‌ها در یک محیط داخلی محسوب می شود.
مقالات متعددی در این حوزه کار کرده‌اند که به این نتیجه رسیده‌اند: تکنیک های امنیتی فیزیکی می تواند برای افزایش محرمانه بودن لینک های VLC استفاده شود. سناریوی ارتباط نور مرئی شامل فرستنده، گیرنده مشروع و استراق سمع‌کننده است. لامپ با روشنایی زیاد، جزء اصلی این سیستم ارتباطی است که به عنوان یک منبع ارتباطی و یک فوتودیود عمل می کند که پاسخ خوبی را به ناحیه طول موج‌های قابل مشاهده به عنوان عنصر دریافت کننده نشان می‌دهد. رشته های دیجیتالی 1 و 0 با تغییر LED روشن و خاموش می شوند. با تغییر میزان نوردهی LED، داده‌ها می‌توانند در نور برای تولید یک جریان داده جدید رمزگذاری شوند. بنابراین با مدولاسیون نور LED با سیگنال داده، روشنایی LED می تواند به عنوان منبع ارتباطی مورد استفاده قرار گیرد. خروجی LED به نظر انسان ثابت است، چرا که نوردهی بسیار سریع است. LED های با سرعت بالا می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های مالتی پلکسینگ مناسب، یک نرخ داده بالاتر از 100مگابیت بر ثانیه تولید کنند.
در این تحقیق به مساله امنیت در شبکه‌های نور مرئی پرداخته شد و امنیت در لایه فیزیکی و لایه Mac بررسی شد.

محتویات تحقیق
مقدمه‌
مکانیزم‌های امنیتی
امنیت در لایه فیزیکی
بهبود امنیت پیوندهای VLC با استفاده از رویکردهای لایه فیزیکی
محدوده ظرفیت محرمانگی
پرتوافکنی قوی
مسدود کردن دوستانه توسط گره‌های کمکی
سنتز الگوی آرایه‌های عظیم LED
امنیت در لایه MAC
مراجع

مشخصات تحقیق
تعداد صفحات:14
فرمت: pdf